Finalista Firma roku 2015

Identifikace uživatelů Seeky

iFirmy.cz


Uživatel
Heslo

Přihlásit pomocí Facebook

Pásová trať P1500 v ArcelorMittal Ostrava bude dočasně odstavena z provozu

Společnost ArcelorMittal Ostrava se rozhodla od 13. července dočasně odstavit z provozu Pásovou trať P 1500. V době odstávky proběhne na trati celková údržba a budou zahájeny přípravné práce na investiční projekt. Jeho cílem je instalace univerzálního měřidla v hodnotě 20 milionů korun, které výrazně zlepší kvalitu výrobků z Pásové trati P 1500.

Z důvodu snížené poptávky po plochých výrobcích Pásová trať P 1500 pracovala poslední dva měsíce na méně než 30 % své kapacity. Za těchto okolností je provoz trati neekonomický. Vzhledem k dobrému zakázkovému naplnění tratí vyrábějících dlouhé výrobky a z důvodu dovolených bylo rozhodnuto o reorganizaci práce a programu údržby v letním období a dočasném odstavení Pásové trati. Termín opětovného uvedení trati do provozu bude záležet na vývoji poptávky na trhu.

Zaměstnanci, kteří nyní pracují na pracovištích Pásové trati P 1500, budou dočasně přemístěni do výroby dlouhých výrobků, a to na Středojemnou válcovnu, Válcovací trať HCC a Kontidrátovou trať.

Pásová trať P1500 vyrábí pás z ocelí konstrukčních, konstrukčních se zvýšenou pevností, konstrukčních pro tváření i pro hluboké tváření za studena, konstrukčních uhlíkatých, konstrukčních nízkolegovaných (se zvýšenou odolností proti atmosférické korozi, pro elektrotechnické účely) a mikrolegovaných. Ocelové pásy se vyrábí s hladkým povrchem nebo s oválnými výstupky (tzv. slzičkový plech) a v tloušťce 1,5 - 15 mm a šířce 740 - 1550 mm

ArcelorMittal Ostrava a.s. je největší hutní firmou v České republice a patří do největší světové ocelářské skupiny ArcelorMittal. Roční kapacita výroby společnosti jsou 3 miliony tun oceli, zhruba 50 % produkce se exportuje do více než 60 zemí světa. Zaměstnává 4230 lidí, dohromady s dceřinými společnostmi má více než 8 tisíc zaměstnanců. Průměrná mzda zaměstnanců v roce 2011 činila 32 796 korun. Jediným akcionářem je ArcelorMittal Holdings A. G.

Další informace o zprávě

Datum zveřejnění : 16. července 2012

Kontaktní údaje


ArcelorMittal Ostrava a.s., Vratimovská 117/689, 707 02 Ostrava - Kunčice

Kontaktní osoba : Barbora Černá Dvořáková

Telefon : 595 683 390

E-mail : barbora.dvorakova@arcelormittal.com