Finalista Firma roku 2015

Identifikace uživatelů Seeky

iFirmy.cz


Uživatel
Heslo

Přihlásit pomocí Facebook

Milion od ArcelorMittal Ostrava poslouží hendikepovaným, školám i seniorům

ArcelorMittal Ostrava pomůže i v letošním roce neziskovým organizacím z Moravskoslezského kraje, a přispěje tak k realizaci smysluplných projektů. Ostravská huť dnes na slavnostním předání šeků v Multižánrovém centru současného umění Cooltour podpořila dvacet neziskových a příspěvkových organizací. Ty si rozdělily milion korun.

V letošním roce se o granty až do výše 100 tisíc Kč přihlásilo 346 projektů. To je o 167 žádostí více než v loňském roce, ve kterém si milion korun rozdělilo 16 organizací a neziskových projektů. „Těší nás rostoucí zájem o náš program Regiogranty, ve kterém pomáháme neziskovým organizacím z kraje. O to těžší je ale vybrat mezi všemi projekty ty, které si zaslouží pomoc nejvíce a zároveň splní všechna kritéria podpory,“ říká Monika Pěnčíková, vedoucí oddělení firemní odpovědnosti a sociálních služeb.

Projekty musí být zaměřeny na jednu ze stanovených oblastí, kterými jsou vzdělávání, sociální a charitativní oblast, zdraví a bezpečnost, ekologie nebo zachování a šíření tradic regionu. Komise složená z osobností Moravskoslezského kraje a zástupců ArcelorMittal Ostrava letos doporučila k podpoře dvacet neziskových projektů na základě jejich realizovatelnosti, užitečnosti, dosažitelnosti stanovených cílů a efektivity využití žádaného příspěvku.

Mezi podpořené organizace letos patří například centrum pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek, které díky 90 tisíci korunám instaluje v Domově Barevný svět zvedací zařízení a váhy pro imobilní osoby. Zařízení výrazně zkvalitní péči o imobilní klienty a ulehčí práci ošetřujícímu personálu.

Základní a mateřská škola Leoše Janáčka Hukvaldy obdržela 45 tisíc korun na projekt Mladý technik. Jeho cílem je vybavit fungující „Technickou laboratoř a dílnu“, a nabídnout tak technicky zaměřeným žákům starším deseti let prostředí k rozvoji jejich schopností. Dílnu budou moci navštěvovat i středoškoláci z blízkého okolí Hukvald.

Regiogranty nezapomínají ani na seniory. Domov Jistoty díky 50 tisícům korunám vybuduje odpočinkové zóny se zelení za budovou Domova, a zajistí tak společenské využití volného času místním seniorům.

ArcelorMittal Ostrava a.s. je největším hutním komplexem v České republice a patří do největší světové ocelářské skupiny ArcelorMittal. Roční kapacita výroby společnosti jsou 3 miliony tun oceli, zhruba 50 % produkce se exportuje do více než 60 zemí světa. Zaměstnává 4120 lidí, dohromady s dceřinými společnostmi má více než 8 tisíc zaměstnanců. Průměrná mzda zaměstnanců v roce 2011 činila 32 796 korun. Jediným akcionářem je ArcelorMittal Holdings A. G.

Další informace o zprávě

Datum zveřejnění : 7. září 2012

Kontaktní údaje


ArcelorMittal Ostrava a.s., Vratimovská 117/689, 707 02 Ostrava - Kunčice

Kontaktní osoba : Barbora Černá Dvořáková

Telefon : 595 683 390

E-mail : barbora.dvorakova@arcelormittal.com