Finalista Firma roku 2015

Identifikace uživatelů Seeky

iFirmy.cz


Uživatel
Heslo

Přihlásit pomocí Facebook

130 000 návštěvníků, jedna královna a tři žádosti o ruku aneb ArcelorMittal Orbit se stal hvězdou olympijských a paralympijských her v Londýně

3+1 zajímavost o vyhlídkové věži ArcelorMittal Orbit z průběhu olympijských a paralympijských her v Londýně:

• Návštěvy vyhlídkové věže ArcelorMittal Orbit byly v průběhu olympijských a paralympijských her zcela vyprodány. Každý den přišlo obdivovat Londýn a Olympijský park z výšky Orbitu přes 5 000 návštěvníků. Celkový počet návštěvníků se vyšplhal na 130 000.
• ArcelorMittal Orbit navštívili také členové britské královské rodiny, hlavy států, celebrity i sami sportovci. Po svém hereckém debutu na zahajovacím ceremoniálu OH si přišla prohlédnout Londýn z výšky i královna Alžběta, kterou doprovázeli princ Filip, princezna Anna, starosta Londýna Boris Johnson, tvůrci Orbitu Anish Kapoor a Cecil Balmond a generální ředitel a předseda představenstva ArcelorMittal Lakšmí N. Mittal.
• ArcelorMittal Orbit sehrál klíčovou úlohu při zahajovacím ceremoniálu paralympiády, kdy triatlonista Joe Townsend přinesl na stadion olympijský oheň z „nebe“ tak, že se na laně spustil z vrcholu Orbitu.
• ArcelorMittal Orbit si vybrali tři zamilovaní muži k tomu, aby zde požádali své dívky o ruku. A všichni tři úspěšně!

A co se bude dít s věží ArcelorMittal Orbit teď, když olympijské a paralympijské hry v Londýně skončily? Věž bude předána společnosti London Legacy Development, která bude Orbit provozovat jako veřejnou atrakci. Jakmile bude Olympijský park po rekonstrukci v červenci 2013 znovu otevřen, budou se z Orbitu moci těšit obyvatelé a návštěvníci Londýna. Orbit pojme až 5000 návštěvníků denně. Očekává se, že v prvním roce provozu by mohl přilákat až milion návštěvníků. Odhadem si zvládne Orbit během hodiny prohlédnout 400 – 600 lidí. Věž je zcela bezbariérová.

ArcelorMittal Ostrava a.s. je největším hutním komplexem v České republice a patří do největší světové ocelářské skupiny ArcelorMittal. Roční kapacita výroby společnosti jsou 3 miliony tun oceli, zhruba 50 % produkce se exportuje do více než 60 zemí světa. Podnik zaměstnává 4230 lidí, dohromady s dceřinými společnostmi má více než 8 tisíc zaměstnanců. Průměrná mzda zaměstnanců v roce 2011 činila 32 796 korun. Jediným akcionářem je ArcelorMittal Holdings A. G.

Další informace o zprávě

Datum zveřejnění : 14. září 2012

Kontaktní údaje


ArcelorMittal Ostrava a.s., Vratimovská 117/689, 707 02 Ostrava - Kunčice

Kontaktní osoba : Barbora Černá Dvořáková

Telefon : 595 683 390

E-mail : barbora.dvorakova@arcelormittal.com